Magia słów w tomiku wierszy A. Ciupińskiej

Tomik wierszy pt. ”58-573 Piechowice” zasługuje na uwagę. Kod pocztowy pod imieniem i nazwiskiem Autorki wskazuje na jej miejsce w świecie.

.

Więcej…

Stanisław Turowski – „Książka o miłości”.

Ta pozycja zwróciła moją uwagę z dwóch powodów. Ze względu na autora. Pisarz znany. Ukazało się około dwudziestu jego książek, głównie prozatorskich. I tytuł. Skromny, jakby zapraszający. Razem - Alfred Siatecki „Psie kochanie”. Jest to oryginalna, śmiało zaprojektowana powieść o miłości zwierząt do ich opiekunów, ale jest to także pieśń o miłości, jaką człowiek obdarza zwierzęta.

 

.

Więcej…

Profesor Jan Miodek

Spontaniczna impresja profesora Jana Miodka o tomikach wierszy „Dziecięcy Świat” i „Dychotomia Mojej Kobiecej Natury” Katarzyny Georgiou.

.

Więcej…

Wojciech Sodoś

O wierszach Aleksandry Starosteckiej można by bardzo długo. Ale po co - skoro wystarczy sięgnąć po jej tomik „Moja woda”? Sięgnąć i... zakochać się w obrazach i uczuciach odmalowywanych piórem poetki.

Bogata metaforyka, a jednocześnie elegancja, prostota, a nawet pewna powściągliwość w stosowaniu środków poetyckich zachwycą wrażliwych czytelników.

.

Więcej…

Prowincjonalna nauczycielka

Opowieść Zofii Tarajło-Lipowskiej przedstawia czytelnikom Kota, kumpla tegoż Kota, Misia (też kota), oraz będącą narratorką kobietę zapewniającą owym stworzeniom dach nad głową i pełne miski.

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10