Dalbert

Początek XV wieku. Potężny Zakon Krzyżacki przygotowuje się do wojny z Polską. Wysyła do Krakowa superszpiega, którego tożsamość usiłują odkryć polskie służby wywiadowcze. Jednocześnie do Torunia, który jest we władaniu Zakonu, wyruszają kupcy pozostający w tajnej służbie króla polskiego...

.

Więcej…

dr Joanna Kapica - Curzytek

„Druga pora życia, czyli jak zabija się miłość” jest kontynuacją powieściowego debiutu gorzowskiej pisarki Anny Strzelec, który ukazał się pod tytułem „Tylko nie życz mi spełnienia marzeń”. Znajdziemy w niej dalsze losy bohaterki, która zdecydowała się na stałe zamieszkanie za naszą zachodnią granicą i (po rozwodzie) próbuje ułożyć sobie życie na nowo z niemieckim mężem.

.

Więcej…

Mateusz Świstak

Imperator Andrzeja Zakrzewicza to jedna z tych powieści, których niedługo zacznie brakować na naszym rynku. Konwencja science-fiction służy autorowi do przypomnienia mechanizmów działania dyktatorów w systemach totalitarnych. Mechanizmy, jakie kierowały Stalinem czy Hitlerem tym razem przeniesione są w przestrzeń międzyplanetarną, co pozwala patrzeć na nie chłodno i próbować zrozumieć je.

.

Więcej…

Prowincjonalna nauczycielka

Bardzo cieszę się z tego, że przygodę z debiutami zaczęłam od książki Bożeny Pinkos. Gdy w połowie książki postanowiłam schować się pod kołdrę nie myślałam, iż rozstanie z bohaterkami "Żyraf w oborach" będzie aż tak trudne i skutek tego taki, że długo w noc (bo aż do ostatniej kartki) chichotałam nad książką pod zdziwionym i zaspanym kocim spojrzeniem.

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10