Prowincjonalna nauczycielka

Debiutancka powieść Dariusza Szymaszka jest nietuzinkową opowieścią o walce ze złem. Główny bohater jest samotnikiem, mężczyzną, który po strasznych doświadczeniach życiowych wycofał się z życia społecznego i zamieszkał w leśnej chacie.

.

Więcej…

Apoloniusz B. Ciołkiewicz

Kiedy się patrzy na najnowszy tomik Ewy Jowik, od razu widać, że to jest „dwa w jednym”. Dwa tytuły, dwie odmiany poezji. Wspólne jest tylko rymotwórstwo oraz przewaga tekstów stroficznych.

.

Więcej…

Karolina Łubniewska

... przyznaję, powalona ciężarem moich uprzedzeń, że mi się podobało! I choć nie mówię tego chętnie, nie przychodzi mi łatwo przyznawanie się do swoich porażek, przyznaję, że mi się podobało… I choć… Kajam się na potęgę – podobało mi się i się tego nie wstydzę!

.

Więcej…

Grzegorz Krzymianowski

Tryumfy polskiego oręża to temat modny, cieszący się popularnością tym większą, im skromniejsza ich lista. A trudno w naszej historii o zwycięstwo znaczniejsze i częściej eksponowane niż grunwaldzka wiktoria Władysława Jagiełły nad Zakonem Krzyżackim. Sięgając więc po książkę Barbary Zarębskiej-Śmiałek można mieć niejakie obawy, że dostaniemy do rąk dzieło pisane „ku pokrzepieniu serc”, wpisujące się w polocentryczny nurt, którego przedstawiciele usiłują nam wmówić, że dzieje świata ogniskują się na losach Polski i Polaków. Szczęśliwie obawy te okazują się płonne.

.

Więcej…

Mariusz R. Fryckowski

Ta książka powinna nosić zupełnie inny tytuł, może np. „Zosia i Jej kontrowersje, w oku chorobliwego sceptyka” – jak napisał o mnie jeden z moich oponentów, który, w co nie wątpię… zwariował.

 

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10