Andrzej Zieniewicz

MIŁOSNY TRYPTYK

 

Magda Kaczmarczyk to autorka udanej trylogii obyczajowej, „Wyśniona miłość”, „Zakazana miłość”, „Spełniona miłość” – powieści z gatunku literatury popularnej, bliskiej konwencjom realizmu magicznego, a właściwie opowieści o miłości z elementami magii i ezoterii.

.

Więcej…

Andrzej Zaniewski

MIŁOSĆ NIEPOKONANA

"Uwolnij umysł od emocji i idź za głosem intuicji, a osiągniesz to na czym ci zależy. - Popatrzyła na niego uważnie. – Z pewnością to osiągniesz – dodała dobitnie." SPEŁNIONA MIŁOŚĆ (z rozmowy Piotra z babcią Dzidką) – Magda Kaczmarczyk

.

Więcej…

Magdalena Lis

"Oblicza doskonałości

Czy próbowaliście kiedykolwiek wyobrazić sobie nieskazitelny świat, zamieszkany przez idealnego człowieka? Czy w takim świecie mogłoby jeszcze znaleźć się miejsce dla Boga? Podobną refleksję wzbudziła we mnie lektura debiutanckiej powieści Jacka Fuchsa pt. Świat, którego nie znasz. Książka, z gatunku fantastyki naukowej, to poniekąd manifestacja światopoglądowa, u źródła której leży filozofia obiektywistyczna Ayn Rand.

.

Więcej…

Wojciech Sodoś

Skoro Vivaldi, to oczywiście pory roku. Cztery konkretnie. W muzyce lekkie, perliste tony wiosny ale i nabrzmiałe smutnymi pejzażami refleksje jesieni. Piękne. I takie też są wiersze Ewy Jowik.

.

Więcej…

dr Dorota Eichstaedt

Pod bardzo zręcznym tytułem w tomiku Operetka dachowca mieści się proza umiejętnie łączona z fragmentami tekstu poetyckiego. To całość bardzo spójna, jeśli uznamy, że dominantą kompozycyjną staje się bohaterka filigranowych opowiadań i miniatur poetyckich, jednocześnie podmiot mówiący – zagadkowa M., która w żadnej odsłonie nie pojawia się jednak w pełni, bez maski i tajemnic.

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10