Opracowanie tekstu

Niezależnie od trybu wydania książki, każdy tekst jest redagowany przez doświadczonego redaktora i poddawany korekcie. Wydawca zapewnia opracowanie graficzne wydania, skład i łamanie tekstu oraz indywidualny projekt okładki.

Druk

Książki publikowane przez Wydawnictwo RADWAN są pełnowartościowymi drukowanymi publikacjami. Podstawowe cechy to elegancki druk, kolorowa, foliowana okładka i klejona oprawa.

ISBN, egzemplarze obowiązkowe

Każda publikacja Wydawnictwa RADWAN ma nadany numer ISBN, nota o książce jest przekazywana do Biblioteki Narodowej, a egzemplarze obowiązkowe do uprawnionych bibliotek (lista uprawnionych bibliotek). Książki przekazujemy też do wrocławskiego Ossolineum i bibliotek regionalnych.

Promocja

Księgarnia i publikacje Wydawnictwa RADWAN są promowane zarówno poprzez wyszukiwarki, jak też poprzez reklamy w czasopismach drukowanych i na portalach literackich i czytelniczych. Wydawnictwo pomaga też autorowi w promowaniu książki w jego własnym środowisku, udostępniając stronę internetową i narzędzia do wygodnego marketingu społecznościowego (poprzez Facebook, Naszą Klasę i inne portale), a także materiały drukowane - zaproszenia na spotkania autorskie czy plakaty. Informacja o każdej publikacji Wydawnictwa RADWAN trafia też do specjalnego biuletynu, adresowanego do większości bibliotek w kraju, hurtowni i instytucji kultury. Biuletyn jest publikowany kilka razy w roku, w wersji elektronicznej i drukowanej. Autor nie może jednak spodziewać się, że Wydawnictwo zapewni zmasowaną kampanię jego publikacji w mediach ogólnopolskich (w telewizji, na bilbordach, w prasie, itp). Podstawowymi sposobami promocji książek jest internet, przekazywanie egzemplarzy do recenzji lub konkursów oraz reklama całej oferty lub wybranych działów tematycznych książek publikowanych przez Wydawnictwo RADWAN.

Dystrybucja

Ponieważ nasze książki drukujemy w technologii Print-On-Demand (druku na życzenie), to większość sprzedaży odbywa się za pośrednictwem księgarń internetowych i innych form sprzedaży wysyłkowej. Książki Wydawnictwa RADWAN są stale dostępne w kilkudziesięciu księgarniach internetowych oraz w wybranych księgarniach stacjonarnych. Autor musi jednak pamiętać, że księgarze samodzielnie decydują, jakie książki sprzedają i nie każdy zdecyduje się również na jego pozycję. Zarówno promocja jak dystrybucja książki wymaga cierpliwości i czasu - efekty przychodzą po miesiącach i latach, a nie po dniach i tygodniach.

Egzemplarze autorskie

Autor otrzymuje bezpłatnie 10 egzemplarzy autorskich. Zawsze też może dokupić dowolną ilość w cenie hurtowej.

UWAGA

Powyższe warunki ogólne mogą ulegać zmianom oraz być przedmiotem negocjacji. Poszczególne warianty umów mogą przewidywać inne rozwiązania, które są każdorazowo ustalane z autorem.

.

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10