Reklama

Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu zaprasza na spotkanie autorskie z Kamilem Kubickim.

Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2010 r. o godz. 17.00 w budynku biblioteki, ul. Piłsudskiego 12 (sala 36)

.

Kamil Kubicki jest radomianinem, absolwentem Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W listopadzie 2009 r. uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych, a książka poświęcona Karolowi Sienkiewiczowie jest jego rozprawą doktorską.

Karol Sienkiewicz należał do bliskich współpracowników księcia Adama Jerzego Czartoryskiego. Był jego sekretarzem, doradcą politycznym na emigracji. W kręgu przyjaciół Karola Sienkiewicza znalazły się najwybitniejsze osoby ze środowiska naukowego, kulturalnego i intelektualnego. Należeli do nich m.in. Julian Ursyn Niemcewicz, Joachim Lelewel, Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki. Lecz przede wszystkim Sienkiewicz był bibliotekarzem. Zwieńczeniem jego działalności emigracyjnej było spełnienie marzenia o utworzeniu Biblioteki Polskiej na obczyźnie, która po odzyskaniu niepodległości Ojczyzny miała stać się fundamentem Biblioteki Narodowej.

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10