Reklama

10 czerwca, godzina 16:30, księgarnia KSIĘGARZ, ul. Sienkiewicza 30.

W drugi czwartek czerwca w Kielcach, w gościnnej księgarni „Księgarz” odbędzie się wieczór autorski dwójki pisarek i poety publikujących w wydawnictwie RADWAN. Gospodarzem spotkania będzie Pani Anna Górska, autorka premierowej powieści „Nie zapomnę”. To dzięki jej staraniom i pomysłowi możemy w Kielcach zaprezentować dorobek Wydawnictwa oraz trójki autorów.

.

 

Oprócz Anny Górskiej, w trakcie wieczoru zaprezentuje się Aneta Magdalena Szcześniak, studentka V roku na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym Jana Kochanowskiego w Kielcach, autorka powieści „Błazen Zły”. Amatorsko tworzy rysunki i kolaże. W 2007 roku miała miejsce jej debiutancka wystawa. Jest laureatką kilku konkursów plastycznych. Prozę i poezję stawia na równi z twórczością artystyczną. Jak sama mówi – pisze odkąd pamięta. Pasja to dla niej ważny element życia. Daje jej radość i możliwość ukazania małej miniatury siebie na kartce papieru. Obecnie przygotowuje się do obrony pracy magisterskiej.

Trzecim autorem jest Krzysztof Waldemar Kupiec, znany kielecki poeta, który debiutował w regionalnym miesięczniku „Przemiany”. Po otrzymaniu w 1980 roku wyróżnienia w konkursie o Świętokrzyską Lirę Poezji, żywo uczestniczył w życiu literackim Kielc. W tym samym roku został członkiem Korespondencyjnego Klubu Młodych Pisarzy, działającym przy Ośrodku Kultury Literackiej w Kielcach. Na początku lat osiemdziesiątych pracował jako aktor-adept w Państwowym Teatrze Żydowskim im. E. R. Kamińskiej w Warszawie, będąc jednocześnie słuchaczem Studium Teatralnego działającego przy Teatrze. Jego wiersze, jak i proza ukazywały się w gazecie „Fołks-Sztyme” – organie Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Żydów w Polsce, dzienniku kieleckim „Słowo Ludu”, miesięcznikach „Przemiany” i „Plotkarka”, miesięczniku społeczno-literackim „Okolice”. Swoje utwory prezentował w Almanachu Poetyckim Wydawnictwa Łódzkiego pt. „Bazar” oraz w „Antologii Debiutów Poetyckich”, wydanej przez Młodzieżową Agencję Wydawniczą.

„Księgarz” to jedna z największych i najlepszych niezależnych firm księgarskich w Kielcach. Mieści się przy ul. Sienkiewicza 30, na „deptaku”. Strona internetowa księgarni: http://www.ksiegarniakielce.pl/.

 

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10