Napisałeś książkę, ale nikt nie chce jej wydać? My wydamy na pewno!

Wydawnictwo RADWAN specjalizuje się w publikowaniu dzieł debiutantów i autorów, którzy nie znaleźli uznania w oczach redakcji innych wydawnictw. Subiektywna ocena recenzentów nie pozwala jednoznacznie odgadnąć gustów czytelników i można popełnić omyłki na skalę odmowy wydania Harrego Pottera - dlatego dajemy szansę każdemu autorowi. Jeżeli jesteś autorem, nie wahaj się - złóż tekst w naszym wydawnictwie.

U nas nie płacisz za wydanie książki.

Wszystkie książki publikujemy na własny koszt, współpracujemy z autorem przy opracowywaniu tekstu, redakcji, koncepcji wizualnej. Mamy zespół doświadczonych redaktorów, korektorów, grafików i recenzentów. Autor musi nam jedynie zagwarantować, że sprzedamy nie mniej niż 300 egz jego książki w ciągu pięciu lat. To niedużo, prawda?

Gwarantujemy profesjonalny druk.

Książki publikowane przez Wydawnictwo RADWAN są pełnowartościowymi drukowanymi publikacjami. Podstawowe cechy to elegancki druk, kolorowa, foliowana okładka i klejona oprawa. Podstawowy format to 143 x 205 mm, chociaż możliwe jest wydanie książki w innym formacie.

Pamiętamy o obowiązkach wydawcy.

Każda publikacja Wydawnictwa RADWAN ma nadany numer ISBN, nota o książce jest przekazywana do Biblioteki Narodowej, a egzemplarze obowiązkowe do uprawnionych bibliotek (lista uprawnionych bibliotek). Książki przekazujemy też do wrocławskiego Ossolineum i bibliotek regionalnych.

Uczciwie płacimy autorowi.

Ponieważ przy opracowaniu dzieła wymagamy współpracy autora i staje się on współodpowiedzialny za jego ostateczny kształt, oferujemy znacznie wyższe niż inne wydawnictwa honorarium autorskie - wynosi ono aż 25% ceny zbytu osiąganej przez wydawcę.

Promujemy wydane książki.

Księgarnia i publikacje Wydawnictwa RADWAN są promowane zarówno poprzez wyszukiwarki (w tym program Google Book Search), jak też poprzez reklamy w czasopismach drukowanych i na portalach literackich i czytelniczych.

Wydawnictwo pomaga też autorowi w promowaniu książki w jego własnym środowisku, udostępniając stronę internetową i narzędzia do wygodnego marketingu społecznościowego (poprzez Facebook, Naszą Klasę i inne portale). Ponieważ nasze książki drukujemy w technologii Print-On-Demand (druku na życzenie), to większość sprzedaży odbywa się za pośrednictwem księgarń internetowych i innych form sprzedaży wysyłkowej.

Książki Wydawnictwa RADWAN są stale dostępne w kilkudziesięciu księgarniach internetowych oraz w wybranych księgarniach stacjonarnych.

Interesuje nas każda tematyka,

Przyjmujemy do publikacji zarówno prozę jak poezję lub prace naukowe i popularnonaukowe. Proza może obejmować beletrystykę (fantastyka, kryminał, sensacja, romans, dramat, itp), jak też literaturę faktu (reportaż, wywiad), wspomnienia i inne.

ale w granicach prawa.

Nie zgadzamy się jedynie na publikowanie tekstów naruszających porządek prawny, w szczególności nawołujących do nienawiści na tle rasowym i etnicznym, propagujących faszyzm, komunizm czy stalinizm, rozpowszechniających kłamstwo oświęcimskie oraz zwyczajnie wulgarnych lub obscenicznych.

Odpowiadamy na wszystkie propozycje wydawnicze.

Warunkiem udzielenia odpowiedzi jest przesłanie nam tekstu oraz krótkiego streszczenia i informacji o autorze. Autor musi oświadczyć, że posiada pełne prawo do dysponowania Utworem. Prace są przyjmowane wyłącznie w formie plików: .doc, .odt, .rtf, .txt. Przyjmujemy utwory tekstowe zawierające niewielkie ilości czarno-białych ilustracji lub tabel. Nie publikujemy książek wymagających druku kolorowego.

Treść książki prosimy przysyłać w jednym pliku!

Zapytania prosimy kierować na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

TYLKO DLA POETÓW

Chcesz wydać zbiór swoich wierszy? Lub tomik fraszek? Przygotowaliśmy ofertę współpracy specjalnie dla poetów. Pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. spotkasz się ze zrozumieniem i otrzymasz wsparcie doświadczonych wydawców. Przesłanie zbioru wierszy w jednym pliku bardzo ułatwia nam pracę.

 

.

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10