Reklama

W dniu dzisiejszym (poniedziałek, 11 października), o godzinie 17.00 w programie "Twoje popołudnie z Telewizją Łódź" będzie można obejrzeć nbso online casino reviews spotkanie z Andrzejem Zakrzewiczem, autorem powieści "Imperator". Zapraszamy.

.

22 września 2010 roku o godzinie 17:00 w Sali im. R. Sichrawy Małopolskiego Centrum Kultury "SOKÓŁ" w Nowym Sączu (ul. Długosza 3) odbędzie się spotkanie autorskie promujące książkę Tomasza P. Bocheńskiego "Przemyślenia. Zbiór esejów".
Spotkanie poprowadzi Jakub Bulzak. Podczas spotkania będzie możliwość zadawania pytań autorowi. Mecenat nad spotkaniem sprawuje grupa.ksiazkiewicz.pl.

.

Od 1 stycznia 2011 r. stawka VAT na książki wzrośnie z 0 proc. do 5 proc., co wiąże się z wygaśnięciem zgody UE na stosowanie zerowego podatku na książki - wyjaśnia resort finansów. Dodaje, że w 2011 r. kończą się też inne unijne derogacje na stosowanie niższych podatków. .

Więcej…

Dorota Szczepańska, która opublikowała w naszym wydawnictwie dwie świetne książki: horror "Bestia" i thriller "Krótka historia zbawienia świata", okazała się osobą o wielu talentach. Jej brawurowy występ w ostatnim odcinku programu Mam Talent porwał nie tylko publiczność, ale i jury. Kuba Wojewódzki w amoku zachwytu rzucał krzesłem i składał artystce niedwuznaczne propozycje. Zobacz, jak wyglądał jej występ i kup równie brawurowo napisane książki.

.

Wrocławska Fundacja Na Rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza ogłasza konkurs na autorską książkę poetycką.

Jest już w Polsce sporo ciekawych konkursów na książkę poetycką, przede wszystkim łódzki im. Bierezina i Tyska Zima Poetycka. Powołanie przez Fundację kolejnego jest próbą połączenia, a właściwie zniesienia ich założeń – konkurs, w którym nikt nie będzie pytany, czy jest już po debiucie książkowym, czy dopiero przed. Jury oceni książki niezależnie od wieku i dorobku ich twórców i wybierze najlepszą artystycznie, formalnie, konstrukcyjnie. Zrobi to jednak nie tylko po to, żeby ogłosić werdykt, opublikować, wręczyć nagrodę i już się więcej tym tomem nie zajmować. Poprzez publikacje krytyczne i szereg spotkań z nagrodzonym autorem Fundacja pomoże  mu utrzymać się na powierzchni rwącej i mętnej poetyckiej powodzi.

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10