Reklama

- Niektórzy mówią, że prawdziwy pisarz musi zaznać głodu. I coś w tym jest - mówi Jerzy Pilch. - Dorabianie w różnych miejscach może inspirować - mówi Agnieszka Drotkiewicz. - Honorarium za książkę starcza mi na miesiąc życia - mówi Janusz Rudnicki. Z czego żyją polscy pisarze?

Więcej w Gazecie Wyborczej... Napisałeś książkę? Pożyjesz 100 dni

.

Podczas 5 Balu Dobroczynnego wrocławskiego Klubu Rotary w Starej Garbarni we Wrocławiu licytowano między innymi dwa tomiki poezji Katarzyny Georgiou. .

Więcej…

Uproszczenie zakupów to jedno z postanowień noworocznych naszego działu IT. I już się spełniło. Od dzisiaj nie ma potrzeby zakładania konta ani rejestrowania się, żeby zakupić książki. Mamy nadzieję, że ta zmiana ułatwi dostęp do dobrej literatury naszym czytelnikom.

.

W związku z wprowadzoną 1 stycznia 2011 zmianą stawki podatku VAT, ceny książek dostępnych w naszej księgarni wzrosły o 5%. Jest to dokładnie tyle, ile więcej musimy odprowadzać podatku do Skarbu Państwa. Na zmianie cen Wydawnictwo nic nie skorzystało.

.

Wśród dziesiątków ofiar bestialstwa na ulicach Mińska znalazł się Uładzimir Niaklajew, jeden z najwybitniejszych współczesnych poetów białoruskich, były Prezes Białoruskiego PEN Clubu i Związku Pisarzy Białoruskich, kandydat na prezydenta kraju w ostatnich wyborach. Jeszcze przed wczorajszą obywatelską manifestacją osaczony na ulicy przez specnazowców, na oczach umundurowanych funkcjonariuszy został pobity do nieprzytomności i przewieziony do szpitala z rozległym urazem mózgoczaszki. Niebawem ze szpitala uprowadziło go siłą kilku nieznanych sprawców w cywilu.

.

Więcej…

BESTSELLERY

1
Ścieżki miłości
Andrzej Monastyrski
2
3
4
5
6
7
8
9
10